سرویس خرید و فروش اینترنتی

معرفی پایگان سیستم تجارت الکترونیک پایگان (ستاپ) با بیش از 7 سال سابقه و فعالیّت معتبر در زمینه تجارت الکترونیک و افتخار همکاری با بیش از 4 هزار وب مستر برتر ایران و با استفاده از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه، اقدام به راه اندازی بهترین و قوی ترین سرویس خرید و فروش اینترنتی در کل کشور نموده است.


 معرفی پایگان سرویس خرید و فروش اینترنتی (Cash On Delivery) با قابلیت دریافت مبلغ کالا در هنگام تحویل از مشتری که مورد توجه و استقبال گسترده و چشمگیر اغلب فروشگاه های مجازی و صاحبان کسب و کار اینترنتی قرار گرفته ، مدتی است که در کشور راه اندازی شده است.

 معرفی پایگان در این سیستم فروشندگان کالا و خدمات، پس از عقد قرارداد با شرکت های ارائه دهنده خدمات پستی همچون پایگان و دریافت پنل های مدیریتی، به عرضه محصولات در وب سایت اینترنتی خود می پردازند. خریداران با مراجعه به فروشگاه مجازی فروشنده و انتخاب کالاهای مورد نظر، سفارش خود را نهایی می نمایند. حال، مدیر فروشگاه سفارشات ثبت شده در وب سایت خود را مشاهده و پس ازتماس و هماهنگی با خریدار، کالاها و سفارشات مربوطه را بسته بندی و آماده ارسال می نماید.

 معرفی پایگان سپس مامورین پستی به نشانی فیزیکی فروشگاه مراجعه و سفارشات تأیید شده را دریافت و به آدرس خریداران ارسال می نمایند. پس از توزیع مرسوله، وجه مربوطه توسط مامورین پستی از خریدار دریافت و به حساب شرکت های واسط (پایگان) واریز می گردد و پس از کسر کارمزد خدمات ارائه شده، مبالغ سفارشات را در بازه های زمانی تعیین شده به حساب فروشنده واریز می نماید.

معرفی پایگان (جدول هزینه سالیانه سرویس خرید و فروش اینترنتی)
پنل سرویس خرید و فروش اینترنتی پایه فعال سازی در واحد قبول پستی هزینه (تومان)
A سرویس خرید و فروش اینترنتی سرویس خرید و فروش اینترنتی 150,000

مزایای منحصر به فرد سرویس خرید و فروش اینترنتی پایگان جهت مشاهده مزایای منحصر به فرد سرویس خرید و فروش اینترنتی پایگان نسبت به سایر سیستم های مشابه اینجا کلیک کنید.

فعال سازی در واحد قبول پستی توضیح راجع به هزینه فعال سازی در واحد قبول پستی:
فروشگاههای فعال در کلیه سیستمهای پستی، مبلغ 50 هزار تومان نیز باید به حساب اداره پست مبداء واریز نمایند که این مبلغ می تواند توسط شما به حساب بانکی اداره پست استان مربوطه واریز گشته و اصل فیش واریزی جهت شروع فعال سازی فروشگاه در سرویس خرید و فروش اینترنتی به ما ارسال گردد که در این صورت این مبلغ از مجموع مبالغ جدول فوق کسر می گردد . همچنین شما می توانید جهت سهولت و تسریع در انجام کار ، مجموع مبلغ را به حساب پایگان واریز نمایید تا پایگان هزینه فعال سازی را به حساب اداره پست استان مربوطه واریز نموده و تمامی امور مربوط به معرفی شما به پست را اجرا نماید .

راه اندازی سرویس خرید و فروش اینترنتی جهت درخواست راه اندازی سرویس خرید و فروش اینترنتی اینجا کلیک کنید.
برای اولین بار در ایران

پرداخت 20 الی 80 درصد سفارشات در حال ارسال پرداخت 20 الی 80 درصد سفارشات در حال ارسال به فروشگاههای معتبر و فعال

تسویه حساب 48 ساعته تسویه حساب 48 ساعته پس از توزیع سفارش نه وصول شدن، بدون محدوديت مبلغ

تعریف همکار برای فروش امكانات تعریف همکار برای فروش محصولات به صورت نامحدود در پنل

امکانات پایگانو همچنین مزایا و امکانات دیگری از جمله:

- تسویه حساب روزانه با فروشگاه های معتبر
- ارسال 24 ساعته توسط پست ویژه
- راه اندازی رایگان فروشگاه اینترنتی
- خدمات لجستیک (انبار داری و بسته بندی و ارسال)
- سیستم همکاری در فروش رایگان
- کسر کمترین کارمزد از فروش شما
- معرفی فروشگاه شما به شعبه پستی در کمتر از یک هفته
- امکان گزارش گیری جامع و پیشرفته
- پیگیری وضعیت سفارشات ارسال شده شما در جهت تبدیل سریع آن به سفارشات توزیع شده
- اختصاص امکانات ویژه برای فروشگاه های فعال و معتبر
- پشتیبانی کامل 10 ساعته (ساعات اداری)
و دهها امکان بی نظیر دیگر ...
پیگیری وضعیت سفارشات در ادامه به اختصار به توضیح برخی از این موارد می پردازیم:
ارسال 24 ساعته توسط پست ویژهارسال 24 ساعته توسط پست ویژه

توزیع 24ساعته سفارشات فروشگاه توزیع 24ساعته سفارشات فروشگاه ها در قالب پست ویژه (پیک موتوری) در محدوده شهر تهران یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد پایگان می باشد، این ویژگی که منجر به تسریع در ارسال و افزایش رضایت خریداران و همچنین کاهش قابل توجه برگشتی سفارشات خواهد شد، برای اولین بار توسط سیستم تجارت الکترونیک پایگان در بین سرویس های خرید و فروش اینترنتی ارائه می شود.

سرویس پست ویژه سرویس پست ویژه با این شیوه جدید ارسال موجب می شود که صاحبان فروشگاه سفارشات خود را در مدت زمان 24 ساعت توزیع نمایند، این امر باعث بالا بردن سطح رضایت خریداران و بازگشت سریع سرمایه فروشگاه می شود که پایگان با تلفیق این خدمت با امکان تسویه حساب روزانه تحولی در سرویس خرید و فروش اینترنتی ایجاد کرده است.

تسویه حساب روزانه تسویه حساب روزانه با فروشگاه های معتبر

تسویه حساب مالی شکی نیست که مهمترین دغدغه فروشندگان، بحث تسویه حساب مالی می باشد. در سیستم تجارت الکترونیک پایگان شما به هیچ وجه نگران تسویه مالی نخواهید بود چرا که پایگان غیر از 4 بار تسویه در ماه بر مبنای سفارشات توزیع شده و نه وصول شده، 100% سفارشات توزیع شده را نیز به فروشگاههای معتبر 24 ساعت بعد از توزیع مرسوله به صاحب فروشگاه پرداخت می نماید. این بدان معناست که 24 ساعت بعد از اینکه محصول شما به دست مشتری رسید وجه آن به حساب شما واریز خواهد شد.

سيستم تجارت الکترونيک پايگان همانطور که ديده مي شود هيچ محدوديت زماني در واريز مبالغ مربوط به سفارشات ارسالي فروشگاهها وجود ندارد. همچنين ستاپ هيچ سقفي را براي واريز مبالغ به حساب فروشگاه ها تعيين نکرده و تمام تلاش سيستم تجارت الکترونيک پايگان بر آن است که تمام مبالغ واريزي به حساب ستاپ به سرعت به حساب فروشگاه واريز شود، بنابراین پس ازهر تسویه حساب مانده قابل پرداخت فروشگاه صفر می گردد تا بر اين اساس هر فروشگاه بتواند با اطمينان از بازگشت کامل سرمايه پس از گذشت زمان معقول و بدون هيچ نگراني به فعاليت خود ادامه دهد.

سيستم تجارت الکترونيک پايگان نکته حائز اهمیت این است که پایگان در راستای حمایت از فروشنده قبل از تسویه حساب با پست، با فروشگاه های زیر مجموعه خود تسویه حساب می نماید.

راه اندازی رایگان فروشگاه اینترنتیراه اندازی رایگان فروشگاه اینترنتی

برقرای بستری مناسب جهت راه اندازی فروشگاه مجازی سیستم تجارت الکترونیک پایگان با هدف برقرای بستری مناسب جهت راه اندازی فروشگاه مجازی برای فروش کالا از طریق اینترنت طراحی شده است. کلیه عرضه کنندگان کالا می توانند با استفاده از این سیستم به فروش اینترنتی کالا خود بپردازند.

 طراحی پیشرفته برخی از امکانات:

 طراحی پیشرفته که باعث افزایش سرعت فراخوانی صفحه شده و فروشگاهی با سرعت بالا ارائه می دهد.

- استفاده از آدرس فارسی جهت نمایش هر چه بهتر محصولات در موتورهای جستجو

- قابلیت تعویض قالب سایت

- جستجوی قدرتمند برای یافتن محصولات داخل فروشگاه

- صندوق "تماس با ما" داخلی ، جهت ارتباط خریدار با مدیر فروشگاه

- امکان اضافه کردن دسته بندی ، برند محصولات به صورت نامحدود

- ویرایشگر متن WYSIWYG با امکانات کامل

- امکان قرار دادن لوگوی فروشگاه بر روی تصاویر محصولات به صورت کاملا اتوماتیک

و دهها امکان متنوع دیگر ....

متخصصان پایگان با سالها تجربه در زمینه تجارت الکترونیک آماده همکاری با شما و ارائه مشاوره برای افزایش فروش می باشند.

خدمات لجستیکخدمات لجستیک

خدمات لجستیک طی تحقیقات و بررسی های بعمل آمده در بخش تحقیق و توسعه سیستم تجارت الکترونیک پایگان، مشخص گردید یکی از مشغله های اصلی مدیران فروشگاه ها در راستای فروش و بازاریابی محصولات خود، بحث انبارداری، بسته بندی، حمل و توزیع کالاها در سریعترین زمان با کمترین هزینه ها به دست مشتریان خود می باشد.

اولین مرکز لجستیک و انبار داری لذا برآن شدیم تا با امکانات و تخصص موجود در مجموعه، اولین مرکز لجستیک و انبار داری هوشمند را راه اندازی و افتتاح نمائیم. این مرکز از سال 1390 فعالیت خود را در شهر تهران آغاز نمود. این مرکز با توجه به موقعیت خاص مکانی خود در پایتخت ایران در مرکز شاهراه شبکه پستی کشور فرصت خوبی را برای ارائه خدمات نوین لجستیک به شما دوستان عزیز فراهم نموده است.

مجموعه خدمات لجستیک پایگان مجموعه خدمات لجستیک پایگان :

- ارائه فضای اختصاصی در انبار جهت دپوی کالا
- ارائه سرویس انبارداری تحت وب
- ارائه سرویس جمع آوری و یکپارچه نمودن سفارشات
- ارائه خدمات بسته بندی اختصاصی و ارسال کالا
- ارائه سرویس رهگیری اینترنتی کالا در تمامی مراحل ارسال
و...
سرویس لجستیک پایگانمزایای سرویس لجستیک پایگان :

- حذف هزینه های انبارداری و نیروی انسانی( پرسنل بسته بندی وانبارداری)
- کاهش مدت زمان و هزینه های توزیع و همچنین احتمال برگشت سفارش
- حذف دغدغه های بسته بندی و توزیع( بسته بندی کالاها در انبار)
- تغییر وضعیت 24 ساعته از (آماده به ارسال) به (ارسال شده)
- حذف اتلاف زمان برای برای جمع آوری سفارشات توسط مامورین پست
- صرفه جویی در زمان و تمرکز بیشتر بر امر فروش
 خرید و فروش اینترنتیمراحل عقد قرارداد سرویس خرید و فروش اینترنتی:

دریافت فایل قرارداد مرحله اول : متقاضی محترم باید با مراجعه به سایت پایگان و مطالعه قرارداد، با شرایط استفاده از این سرویس بطور کامل آشنا شود. (دریافت فایل قرارداد)


 خرید و فروش اینترنتی مرحله دوم : متقاضی محترم باید بعد از واریز مبلغ قرارداد، فرم درخواست سرویس خرید و فروش اینترنتی را تکمیل نماید. (فرم موجود در انتهای همین صفحه)

نکته ١- برای تسریع در واریزی های مبالغ کارکرد فروشگاه، توصیه می شود که از حساب سیبا بانک ملی استفاده نمایید. نام صاحب حساب و نام متقاضی استفاده از سرویس حتما باید یکسان باشد.

نکته ٢- برای اخذ تاییدیه شرکت پست و معرفی رسمی فروشگاه به منطقه پستی محل فروشگاه، باید کد پستی 10 رقمی با آدرس فروشگاه مطابقت داشته باشد - فروشگاه دارای شماره تلفن ثابت باشد - سایت اینترنتی فروشگاه نقص فنی نداشته باشد و نمونه محصولات و کالاهای فروشگاه در آن وجود داشته باشد.


 خرید و فروش اینترنتی مرحله سوم : بعد از تکمیل موارد فوق، اقدامات لازم برای معرفی به پست انجام می گیرد و زمان رسمی شروع به کار فروشگاه از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی اعلام خواهد شد. تاریخ شروع قرارداد نیز بعد از معرفی رسمی شرکت پست تنظیم خواهد شد.


 خرید و فروش اینترنتی مرحله چهارم : برای تنظیم قرارداد رسمی بین شرکت و فروشگاه، متقاضی محترم باید در اولین فرصت مدارک زیر را به آدرس تهران، خیابان طالقانی غربی، بعد از میدان فلسطین، خیابان فریمان، کوچه ملک، پلاک 16، واحد 2 ارسال نماید.


 خرید و فروش اینترنتی مدارک لازم عبارتند از:
١- اطلاعات کامل شخص طرف قرارداد بر اساس فرم تکمیل شده قبلی و مهر و امضا نمودن آن.
٢- اصل فیش یا سند واریزی مبلغ قرارداد سرویس خرید و فروش اینترنتی (کپی آن را نزد خود نگاه دارید)
٣- کپی پشت و روی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه طرف قرارداد.
 خرید و فروش اینترنتی شماره حسابها جهت واریز مبلغ قرارداد (حساب های زیر به نام آقای علی ابراهیم زاده قلعه جوقی می باشد)
ردیف نام بانک شماره حساب شماره کارت
١ بانک رفاه 11307055 5894 6318 0541 0990


×
 خرید و فروش اینترنتی راهنما
 خرید و فروش اینترنتی وارد کردن شماره موبايل و تلفن صحيح جهت ارتباط میان ما و شما الزامی می باشد.
خرید و فروش اینترنتی جهت دريافت شماره شبای بانکی خود بر روی لوگوی بانک مربوطه کليک نماييد.
خرید و فروش اینترنتی نام و نام خانوادگی شما باید با نام دارنده حساب یکی باشد .
بانک گردشگری بانک ایران زمین بانک سپه بانک مسکن موسسه مالی و اعتباری مهر بانک انصار بانک پاسارگاد بانک شهر بانک اقتصاد نوین بانک قرض الحسنه مهر ایران
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بانک تات بانک تجارت موسسه اعتباری توسعه بانک کار آفرین بانک ملت بانک پارسیان بانک سرمایه بانک رفاه کارگران بانک توسعه تعاون
بانک توسعه صادرات ایران پست بانک ایران بانک ملی بانک سامان بانک قوامین بانک سینا بانک کشاورزی بانک صادرات ایران بانک صنعت و معدن بانک دی

 خرید و فروش اینترنتی فرم درخواست خرید و فروش اینترنتی
نام و نام خانوادگی : کد ملی :
تلفن همراه : تلفن ثابت :
کد پستی : ایمیل :
آدرس پستی: نام فروشگاه:
نام بانک : شماره حساب :
شماره شبا : وب سایت :
نوع فعالیت : وجه واریزی : ریال
شماره فیش واریزی : تاریخ واریز :

سيستم تجارت الکترونيک پايگان شما می توانيد فايل قرارداد را از لينک زير دريافت نماييد.

سيستم تجارت الکترونيک پايگان شکی نیست که مهمترین دغدغه فروشندگان، بحث تسویه حساب مالی می باشد. در سیستم تجارت الکترونیک پایگان شما به هیچ وجه نگران تسویه مالی نخواهید بود چرا که پایگان غیر از 4 بار تسویه در ماه بر مبنای سفارشات توزیع شده و نه وصول شده، 100% سفارشات توزیع شده را 48 ساعت بعد از توزیع مرسوله به صاحب فروشگاه پرداخت می نماید. این بدان معناست که 48 ساعت بعد از اینکه محصول شما به دست مشتری رسید وجه آن به حساب شما واریز خواهد شد و مهمترین نکته در ارتباط با تسویه حساب مالی پایگان با فروشگاه های زیر مجموعه خود پرداخت 20 الی 80 درصد سفارشات در حال ارسال یک ماه گذشته می باشد.

سيستم تجارت الکترونيک پايگان پایگان در راستای حمایت از فروشنده قبل از تسویه حساب با پست، با فروشگاه های زیر مجموعه خود تسویه حساب می نماید. نکته حائز اهمیت این است که در صورت درخواست فروشنده قبل از موعد تسویه و ظرف 24 ساعت اقدام به واریز مبالغ مربوط به فروشگاه خواهد شد.

سيستم تجارت الکترونيک پايگان سيستم تجارت الکترونيک پايگان (ستاپ) موظف است به مجرد اينکه سفارش به حالت توزيع شد درآمد، در صورت درخواست فروشگاه مبلغ آن را به حساب فروشگاه واريز نمايد .

سيستم تجارت الکترونيک پايگان همانطور که ديده مي شود هيچ محدوديت زماني در واريز مبالغ مربوط به سفارشات ارسالي فروشگاهها وجود ندارد. همچنين ستاپ هيچ سقفي را براي واريز مبالغ به حساب فروشگاه ها تعيين نکرده و تمام تلاش سيستم تجارت الکترونيک پايگان بر آن است که تمام مبالغ واريزي به حساب ستاپ به سرعت به حساب فروشگاه واريز شود تا بر اين اساس هر فروشگاه بتواند با اطمينان از بازگشت کامل سرمايه پس از گذشت زمان معقول و بدون هيچ نگراني به فعاليت خود ادامه دهد.